בניה ופיתוח

אין כמו חולון עם מוטי ששון בהתחדשות עירונית:

העיר חולון עוברת שינויים משמעותיים בהתחדשות עירונית ובתחבורה – מה שהופך אותה לעיר מובילה בישראל. עם אזורי תעשייה מתפתחים, עם שכונות חדשות שקמות ומאוכלסות במשפחות חדשות וותיקות שחוזרות לחולון, שכונות שלמות שמתחדשות לבלי הכר ובניינים ישנים שמתחדשים על פי תכנית תמ"א 38 ופנוי בנוי ופתיחת צירי תנועה חדשים ותכניות לקווי רכבת קלה. בעוד חמש שנים – לא תכירו את העיר הזו.

 

עידוד פרויקט תמ"א 38

על פי תכנית המתאר החדשה של העיר חולון מעודדת העירייה עיבוי המרקם העירוני הקיים באמצעות פרויקטים של תמ"א 38 – תכנית שתשדרג את תשתיות הבניינים ותכין אותם לעמידות בפני רעידות אדמה. במסגרת זו כבר החלו את השדרוגים עשרות בניינים בעיר ומאות נוספים ישנו את פניהם ויתחדשו.

 

גידול בכמות הדירות למגורים

במקביל, ייבנו סביבות מגורים חדשות. בחמש השנים האחרונות הצטרפו לעיר חולון כ- 15,000 תושבים חדשים. זאת בעיקר בשל פרויקט ח' 300 שהגדיל משמעותית את כמות המשפחות הצעירות שבחרו להצטרף לעיר חולון בעיקר בשל איכות החיים והחינוך בעיר. במקביל, התקבלו האישורים והחלו העבודות באזור ח'500 – עובדה שתגדיל את היצע המגורים בעיר בעוד כ- 10,000 יחידות דיור חדשות – כולן נבנות בבנייה ירוקה על פי התקן המחמיר בארץ ובעולם.

 

שכונות חדשות לנוחיות התושבים

שתי השכונות החדשות נבנו בשיטת הבנייה החדשה המקובלת בעולם המעניקה נוחות מרבית לתושבים – כשאת הבניינים מקיפים כלל השירותים והצרכים הנדרשים לשכונה והכוללים בין היתר שטחים ירוקים ציבוריים, מוסדות חינוך מותאמי אוכלוסיה לכל הגילאים (גני ילדים, בתי ספר ותיכונים), מיני קניון עם חנויות ייעודיות לצרכי היומיום ועוד.

 

2000 דירות חדשות לדיור הציבורי

בעידודו של מוטי ששון יוקצו 2,000 דירות במתחם ח' 500 החדש לטובת דיור ציבורי  – לזכאי משרד השיכון. ששון: "זוהי חובתנו הציבורית לדאוג לכל אוכלוסיות העיר".

שתפו חברים...

גלילה לראש העמוד